Tutaj możesz zapisać się na najbliższe warsztaty i poczytać o poprzednich.

Liczba miejsc jest ograniczona!

 


Zapisy na warsztaty cykliczne:

 


 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia:


Otwarte warsztaty szkicu węglem, 19.12

 

Zapraszamy na kolejne już warsztaty szkicu węglem, tym razem prowadzone przez nową artystkę w naszych szeregach – Agatę Kwiatkowską (https://www.facebook.com/alaszukaolowka/)
 
Na warsztatach złapiemy węgielki w dłoń i nauczymy się skutecznego szkicowania martwej natury w postaci owoców, dostępnych potem w celach konsumpcyjnych. Warsztaty są kierowane dla początkujących i średniozaawansowanych szkicowników więc prosimy o niewstydzenie się swojej ewentualnej niewiedzy.
 
Widzimy się 19 grudnia w DK „Praga” o 16:00 – materiały będą już na Was czekały
 
Wstęp wolny 🙂
Obowiązują zapisy przez formularz poniżej:


[Zapisy zamknięte]


.

.

.

 

 

 Niektóre z naszych minionych wydarzeń:


Mózg na przestrzeni dziejów – wykład popularnonaukowy, 20.10

 

Wiedza o ludzkim ciele zmieniała się na przestrzeni dziejów. Na najbliższym wykładzie opowiemy o tych pacjentach i badaczach, którzy brali udział w kształtowaniu wiedzy, którą posiadamy dziś. Opowieść dotyczy w dużej mierze historii nauki, więc zrozumie ją każdy, niezależnie od poziomu wiedzy biologicznej. Odpowiemy sobie na pytania:
Co z neurobiologią mają wspólnego żabie serca czy turniej rycerski Henryka II?
Ile prawdy jest w słowie „półgłówek”?
Czy to co spotkało bohaterkę filmu „50 pierwszych randek” może spotkać Ciebie?
I wiele innych…     
.
 Zapraszamy na baśń o mózgu na przestrzeni dziejów, przy której dowiesz się co nieco o neurobiologii!
– wykład poprowadzi promotorka nauki i laborantka Antonina Żmuda
 .
Wstęp wolny! 

 

 

 

 

 


„Motywatornia” – warsztat coachingowy, 21.09

 

„Motywatornia” to sztuka odnalezienia swojego celu, poprzez pasję i zamiłowanie do tego co się chce robić w życiu. Podejście do człowieka jako jednostki, nie jak ogółu społeczeństwa, nauka robienia rzeczy innych, odważnych, wychodzenie spoza swojej strefy komfortu, poza którą dzieją się rzeczy niezwykłe, gdzie człowiek się rozwija i poznaje samego siebie.
Kluczem do szczęścia i osiągania sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym jest poznanie siebie, nauka życia ze sobą samym, poznanie swoich mocnych i słabych stron, ciągły rozwój oraz odporność na krytykę.
Nie można się bać próbować i robić rzeczy innych, tylko dzięki temu możemy rozwijać siebie jako ludzkość ale i udoskonalać nasz świat.
Na warsztatach powiemy sobie jak odnaleźć w życiu to coś dzięki czemu budzimy się i dzięki czemu spać nie możemy, czyli odnaleźć swój cel i do niego dążyć. Jak zweryfikować, że cel jest prawdziwy i płynie prosto z serca, a to co robimy nie jest na pokaz.
 

Spotkanie w formie kameralnych warsztatów poprowadzi Alina Korytkowska – instruktorka fitness, wioślarka i motywatorka.

 

Wstęp wolny! Zapisy przez formularz poniżej:


 

 

 

 


Zajęcia umuzykalniające dla dzieci, 20.09

 

Jako że zazwyczaj organizujemy warsztaty i spotkania dla uczniów i studentów – postanowiliśmy przełamać tą passę. W nadchodzącą środę mamy okazję zaprosić maluchy w wieku 4 – 6 lat (z rodzicami) na zajęcia umuzykalniające z towarszystwem fortepianu, odbywające się w sali koncertowej Domu Kultury „Praga”. Zajęcia poprowadzi Sara Nowakowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Żyrardowie, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i akompaniantka Chóru Żyrardowskiego, która swoje muzyczne doświadczenie przekazuje dzieciom podczas warsztatów, które prowadzi w przedszkolach. Celem spotkania będzie uwrażliwienie dzieci na muzykę, wzmocnienie koordynacji muzyczno-ruchowej oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie. Przy okazji maluchy zyskają okazję do dobrej zabawy z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni, do wytańczenia się i nauczenia gry na prostych instrumentach.

Czas trwania: ok. 30 min
Ilość miejsc ograniczona (max 10 dzieci)
Zajęcia odbywają się 20 września, o 16:00 w Domu Kultury „Praga” na Dąbrowszczaków 2

Wstęp wolny! Istnieje możliwość późniejszej kontynuacji zajęć w formie cotygodniowych spotkań umuzykalniających, na które zapisy będziemy prowadzić po warsztatach 20 września.
Zapisy na wydarzenie przez formularz poniżej: 

 

 

 


Otwarte warsztaty pracy w grupie #2 – 07.09.17

 

W tym tygodniu mamy przyjemność zaprosić Was na już drugie otwarte kameralne warsztaty, na których omówimy tematykę działalności społecznej, rozpoczynania działalności i pracy grupowej nad projektem.. Zapraszamy szczególnie młodych i kreatywnych, których rozpiera chęć do działania i szukają miejsca, gdzie uda im się rozwinąć skrzydła.
 
Spotkanie poprowadzą Michał Łyszkowski i Karolina Płocka z organizacji społecznej SWAP i będzie ono podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną.
 
Jako że wydarzenie będzie kameralne i jest przewidziane na niewielki zespół osób, prowadzimy zapisy przez krótki formularz tutaj:
http://swap-warsztaty.pl/zapisy/
 
Warsztaty są częścią akcji rekrutacyjnej inicjatywy SWAP, która w związku z przerodzeniem się w fundacje posiada nowe stanowiska do obsadzenia, więc jeśli chcielibyście związać z nami swoją przyszłość to tym bardziej jesteście mile widziani 🙂

Zapisy zamknięte..

.

.


Popołudnie Inspiracji, 28.07.17

 

Inicjatywa SWAP- Spontaniczne Warsztaty Artystyczno-Praktyczne ma przyjemność zaprosić Was na Popołudnie Inspiracji, podczas którego przedstawiciele 4 inicjatyw społecznych m.in. zdradzą Wam tajniki tworzenia projektów, opowiedzą o genezie swoich idei i przedstawią co działalność społeczna zmieniła w ich życiu.

Będzie też czas na pytania od publiczności, a my, członkowie SWAP-u przeprowadzimy krótkie wywiady z młodymi działaczami.

W Centrum Kreatywności na ul. Targowej zagoszczą reprezentanci organizacji:

Konferencja Młodych Liderów

Bezcenne Listy

Stereo/Typy

Olimpiada Sportów Drużynowych Domów Dziecka

Zapraszamy serdecznie! Może Wy wkrótce sami będziecie opowiadać innym o własnym projekcie 🙂


O naszych gościach:

 

  

 

 


Terapia teatralna, 16.06.17

 

Pierwsze zajęcia teatralne z serii Terapia Teatralna nie są warsztatami typowo aktorskimi, jak pozostałe nasze wydarzenia. Terapia Teatralna ma za zadanie wyciszyć, ukoić i poukładać zestresowane samopoczucia jej uczestników. Będzie więc spokojnie, otwarcie ale i ambitnie.

Tematyką otwierającego spotkania jest Las, poprowadzą je zaś aktor improwizacji Michał Łyszkowski przy asyście utalentowanej studentki Szkoły Aktorskiej Machulskich – Moniki Mrowińskiej. Wstęp na pierwsze warsztaty jest wolny i nieodpłatny, po wypełnieniu formularza.


 

 

 

 


O ludziach, którzy słyszą kolory

 
Czy wiedziałeś o tym, że są ludzie którzy słyszą kolory? Percepcja wielomodalna polega na odbieraniu wrażeń pochodzących z kilku jednocześnie stymulowanych zmysłów. W trakcie warsztatu zostały omówione niektóre koncepcje dotyczące tego niezwykłego zjawiska. Czy synestezja to dar czy przekleństwo? Dokąd zaprowadzi nas substytucja sensoryczna? Jak bardzo rozwinie się technologia pod tym kątem? Już teraz możemy słyszeć kolory i korzystać z całej gamy kombinacji modalności. Czy dzięki temu człowiek wejdzie w szerszą mentalność?
 
Wykład pod tytułem „O ludziach którzy słyszą kolory. Synestezja – perspektywa neuropsychologiczna i neurobiologiczna” poprowadziła Anna Kupryjaniuk.
 

 
 

 


Otwarte warsztaty improwizacji

 

Seria warsztatów poświęconych tematyce ekspresji na scenie, improwizacji wolnej i budowania scenicznego uniwersum w współpracy z innymi aktorami. Prowadzone są przez aktora improwizacji i członka grupy teatralnej Teatr Jednej Chwili – Michała Łyszkowskiego. Na warsztatach poruszamy problem tremy i walki z nią w kreatywny sposób, odrzucamy fizyczne spięcie i budujemy improwizatorską praktykę, która po czasie pozwala płynnie i bez zastanowienia budować spektakle „z niczego”. Zapraszamy zarówno doświadczonych jak i tych, którzy z aktorstwem mają niewiele wspólnego. Warsztaty są również elementem budowania stałego zespołu teatralnego, więc zapraszamy do zapisów zanim zostaną one zamknięte.


 

 

 


Malarstwo sylwetowe i szkic węglem

 

Malarstwo sylwetowe to nic innego jak sztuka przedstawiania konturów i cieni malowanych przedmiotów za pomocą wyłącznie dwóch kolorów – czerni i bieli. Ze względu na przyjazność tego tematu dla początkujących jest idealnym rejonem do rozpoczęcia przygody z malarswem jako takim, ale opanowanie go w pełni to wciąż trudna sztuka.
 
W temat wprowadziła nas nasza prowadząca: artystka – malarka Olga Pęsiek, której wybrane prace można było zobaczyć podczas warsztatów.
 

 
 
 
 

O iluzji dla wtajemniczonych

 

Czy nasze oko jest narzędziem idealnym i czy to co widzimy faktycznie pokrywa się z rzeczywistością? A może nasz wzrok jest niedoskonały, a nasz mózg myli się tworząc błędne projekcje, które nazywamy iluzją? Czy złudzenie zależy od budowy siatkówki? A może ma podstawy w wyższych ośrodkach kojarzeniowych mózgu? W jaki sposób dajemy się oszukać i czym dla nas jest iluzja, bądź złudzenie optyczne? Jak nie dać się oszukać?
 
Na wykładzie postaraliśmy się odpowiedzieć na powyższe pytania, analizując procesy prowadzące do powstawania iluzji, skupiając się na zmyśle wzroku i drodze od siatkówki do samego mózgu. Mieliśmy  również okazję zobaczyć na własne oczy czym jest iluzja i przekonać się czy stawiając pieniądze w „grę w trzy karty” mamy szansę wygrać choćby złotówkę. Zobaczyliśmy również karciane sztuczki, wprost z „wielkiego ekranu” i przekonaliśmy się jak iluzjonista może kontrolować talię, nawet nie trzymając jej w rękach, wykład i pokaz iluzji poprowadzili Marcin Żebrowski i iluzjonista Saшa.
 

 
 
 
 

Tajniki Neurobiologii

 

Ludzi od zawsze pasjonował i wciąż pasjonuje ludzki umysł. Jego mechanizmy działania nie są do tej pory do końca poznane, a większość uznawanych teorii krąży wokół sfery domysłów. Podczas serii spotkań wykładowych prowadzonych przez promotora nauki – Mariusza Gniadka poruszaliśmy pytania dotyczące funkcjonowania umysłu i naszej świadomości. Dodatkowo przytoczona została problematyka zaburzeń neurobiologicznych takich jak zespół Capgrasa czy synestezja. Na następnych spotkaniach można było posłuchać również o neuroteologii, czyli stosunku nauki i biologii do religii i rządzących nią przekonań.

 

Neuronauka ma wiele pól odkrywczych, nie tylko ze strony biologii, więc spotkania nie są przeznaczone tylko dla osób powiązanych z naukami przyrodniczymi. Jeżeli interesujesz się sobą samym, chcesz dowiedzieć się co tobą kieruje, co dzieje się wewnątrz głowy podczas rozpoznawania twarzy i wiele innych – gorąco zapraszamy!


 

 

 


Podstawy emisji głosu

 

Śpiew, krzyk, dźwięk, głos – od najdawniejszych czasów służyły naszemu gatunkowi do komunikacji i wyrażania siebie. Zarówno w formie artystycznej jak i czysto prozaicznej.
 
Na tych Spontanicznch Warsztatach Artystyczno – Praktycznych nauczymliśmy się podstaw jego emisji. Początkujący mieli okazję zobaczyć jak operować czystą barwą głosu, ale i co bardziej doświadczeni znaleźli coś dla siebie. Wszystko pod różdżką naszej prowadzącej, trenerki wokalnej Almiry Evy. Zapoznać się z nią możecie na stronie: http://www.almiraeva.com/
 
Na warsztaty zapraszamy młodych – szczególnie początkujących i tych, którzy ze śpiewem mają niewiele wspólnego, a chcieliby to zmienić.